אודות

המגמה

צוות

המורים

לימודי האמנות במגמה מפתחים את החשיבה היצירתית ומשכללים את המיומנויות הטכניות והרעיוניות בתחום האמנות. לימודי האמנות משלבים לימודים עיוניים, הכרות עם תולדות האמנות ולימודים מעשיים בתחומי הרישום, ציור, פיסול, צילום ווידיאו ארט. סדנת האמנות הינה מרחב המאפשר לתלמיד למצוא את מקומו ולבטא את מחשבותיו, רעיונותיו ועמדותיו באמצעות אמצעים אמנותיים, תוך עידוד היצירתיות הייחודית לכל תלמיד. בנוסף במסגרת הלימודים, התלמידים מבקרים בתערוכות, בגלריות ובמוזיאונים, יוצרים בערבי מגמה ומחנה אמנות (הנמשך שלושה ימים) במסגרתו התלמידים מתנסים בסדנאות יצירה שונות ומגוונות. 

 

מבנה תוכנית הלימודים במגמה (בהיקף של 5 יח"ל)

חלק עיוני המהווה 50% מתוך 5 יח"ל כולל הכרות עם שפת האמנות, הבנתה של אמנות מודרנית, פוסט מודרנית ועכשווית והכרות עם מסורת האמנות. החלק העיוני נלמד ברוח למידה מבוססת פרויקטים (PBL) ומחליף את ההבחנות החיצונית. חלק מעשי המהווה 50% מתוך 5 יח"ל כולל יצירת תיק עבודות בו מתנסים התלמידים בתחומי, הרישום, ציור, פיסול, צילום, וידיאו ארט. התלמידים לומדים מושגי יסוד באוצרות ויצירת תערוכת גמר אישית בכיתה יב' המהווה רגע שיא חשוב בתהליך הלמידה של התלמיד. במהלך כל שנות הלימודים במגמה, התלמידים מציגים בתערוכות מתחלפות, אישיות וקבוצתיות.

 

אוכלוסיית היעד ותנאי הקבלה

למגמה מוזמנים תלמידים בעלי רקע באמנות פלסטית וכן תלמידים חסרי רקע אך בעלי עניין בתחום.

הקבלה למגמה מותנית בראיון אישי ובהצגת תיק עבודות.

צוות המורים מביא אל מגמת האמנות מגוון רחב של כישורים חומריים, רעיוניים וחינוכיים.

חלקנו מתמחים בפיסול,חלקנו ברישום וציור וחלקנו בצילום ווידיאו. בעבודת צוות קרובה ומעמיקה אנו חולקים את מגוון תחומי הידע שלנו בינינו ועם התלמידים, על מנת לחשוף אותם לכמה שיותר טכניקות, אופני יצירה, מחשבה וקולות אמנותיים-חינוכיים. כולנו בוגרי בתי ספר לאמנות וחינוך המובילים בארץ, אנחנו בעלי תשוקה ומסירות להמשיך ולקיים לימודי אמנות פוריים ומשמעותיים. להמציא ולחדש בכל שנה ושנה, ולבנות עם התלמידים תהליכי עבודה אישיים מעמיקים וכן קהילה יוצרת, פעילה ובולטת בתחומי בית הספר. מרבית מורי הצוות הינם גם בעלי תפקידים בבית הספר, כמחנכים, רכזי שכבה ועוד. 

מורים חדש-01.jpg

רז גמא

טל גפני

ורד סרוקה

קרולינה להן

שלמה וינברגר

היא-לי אנזל

אורי דרוקמן

חזרה לדף הבית